B. Němcové 442, Hostinné, 54371, CZ

Kniha návštěv, dotazy

Pokud je technika provedení klyzmatu šetrná a vnitřní uzle nejsou trombotizované je možné klyzma použít. Doporučuji ale zjistit příčinu zácpy u praktického lékaře.
22.7.2008 Re klíště - obrázek

22.7.2008 Re klíště - obrázek

Boreliosa je záludné onemocnění, které má různá stadia. V těch vyšších by mohlo dojít k postižení mozku - neuroboreliose. Jejím důsledkem by mohlo být i oslabení záimu o sex. Zatím není ale znám případ neplodnosti z důvodů například snížení počtu spermií u muže. Je tedy nutné nyní místo zákusu sledovat a v případě chřipkových příznaků, bolestí hlavy, zvětšování skrvny atd. urychleně vyhledat lékaře. Z těchto důvodů podáváme raději menší dávku antibiotika při každém přisátí klíštěte do 48 hodin.

MUDr.Libor Erlebach

23.6.2008 Re Lenka zvedání žaludku - obrázek

23.6.2008 Re Lenka zvedání žaludku - obrázek

Příčin  může být více. Neužívate třeba nějaké léky? antikoncepci? Příčinou může být i psychický stav. Důležité bude klasické vyšetření gastroskopií a krevní testy a třeba i ultrazvukové vyšetření břicha.  Rozhodně obtíže nepodceňujte. Léčba může být rychlá a velmi úspěšná.

Dr Er

Re ortostatická hypotense - obrázek

Re ortostatická hypotense - obrázek

Ortostatická hypotense je způsobena nedostatečnou adaptací oběhu  na změnu polohy těla. Většinou vznikne při prudkém vstaní z lehu, hlavně třeba ráno. Projeví se  nejistotou až závratí a někdy až omdlením,  tzv. černo před očima. Z Vašeho dotazu vyplývá, že  máte malý příjem tekutin a sníženou hladinu draslíku. Je nutné vypit 2,5 litrů nejlépe čisté vody denně. Příčina nedostatku draslíku by měla být rovněž vyšetřena. Nejčastěji je spojena s jeho nízkým příjmem v potravě- málo ovoce, zeleniny?Hodně má třeba sušené ovoce , datle,ořechy, špenát, brokolice, banány a listová zelenina. Jinou příčinou mohou být problémy s nadledvinkami, ale i  ledvinami.Častou příčinou je i užívání  odvodňovacích léků, zvracení, průjmy.

Obtíže, které Vás trápí by již měly se zavodněním a náhradou draslíku vymizet v podstatě velmi rychle. Je nutné ale i vědět, jaké další vyšetření Vám bylo provedeno? Důležité je vědět i hodnoty krevních testů, štítné žlázy, gynekologické vyšetření včetně gravidity? Pokud chcete více informací, napište mi na mail labdata@seznam.cz. Pokud by byla k dispozici propouštěcí zpráva, podle ní bych se mohl lépe orientovat.

Pokud jde o prevenci ortostatické hypotenze- je důležité hned první vstaní ráno z lůžka- to asi znáte- musí se provádět velmi pomalu - usednout z lehu , počkat několik minut, pak svěsit nohy z postele a opět vyčkat a nakonec pomalu s přidržením vstát. Tekutiny je nejlépe přijímat postupně během dne, nikoliv vypít najednou větší množství. Nevím kolik Vám je let, ale většinou se tyto příznaky projevují u mladých  jedinců a jsou nezávažné. U  dívek i  v souvislosti s menstruací.

Dr Er

5.4.2008 Re petechie - obrázek

5.4.2008 Re petechie - obrázek

Petechie  je drobné tečkovité krvácení do kůže či sliznic způsobené poruchou nebo traumatem krevních vlásečnic.Petigo v latině znamená skvrnka . Výsev p. vzniká u některých krvácivých poruch, např. z nedostatku krevních destiček. Může mít  řadu  dalších příčin. Je doprovodným příznakem i  třeba meningokokové meningitidy. Vznikne  ale i mechanickým postižením kůže. Pokud se vyskytují opakovaně, je vhodné konsultovat v ordinaci s lékařem.           Dr.Er.
Re foramen ovale - obrázek

Re foramen ovale - obrázek

Dobrý den, pane Buliko ! Foramen ovale je v přepážce mezi pravou a levou síní srdeční. Je  to místo se zúženou stěnou, pozůstatek po fetální komunikaci mezi síněmi. U plodu jsou nevzdušné plíce. Po porodu, prvním nádechem se  otvor zpravidla rychle uzavírá, jestliže se tak nestane, je nutno jej uzavřít  operačně. Řadí se mezi lehčí srdeční vady a nazývá se foramen ovale patens. Dr Er
   
Geo Visitors Map
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one